Divácký maratón ve Varšavě

Chodíte rádi do kina? Chodíte do něj rádi natolik, že byste vydrželi se na filmy dívat 72 hodin? Jsou na Zemi tací, kteří to chtějí dokázat. Pokořit rekord zapsaný do Guinessovy knihy v dílce sledování filmů v kině se rozhodlo 60 polských diváků, kteří se sešli v jednom varšavském kině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kinorekord | Foto: Pavel Novák

Když před 3 dny usedalo 60 filmových nadšenců do křesel jednoho ze sálů varšavského kina Atlantic, netušili ještě zcela přesně, co je čeká. Mají pokořit dva roky starý rekord ve sledování filmů, který drží Jihoafričané 59 hodin a 27 minut. Chtějí se ale na filmy dívat plných 72 hodin, protože tak dlouho to vydrželi 3 diváci v Thajsku. Co kdyby právě jim komise Guinessovy knihy rekord uznala?

Podle ředitelky kina Atlantic Joanny Tromszczyńské jde o vůbec první pokus Evropanů jihoafrický rekord zdolat. "Chtěli jsme být lepší než Thajci. Ti se vydrželi dívat 72 hodiny, ale zbyli nakonec jen 3. Pravidla pro zapsání rekordu vyžadují, aby diváků zůstalo nejméně 15."

60 vybraných diváků z různých koutů Polska se začalo na maratón filmů dívat v pondělí v 10 hodin dopoledne. Za sebou shlédnou vždy 3 filmy. Pak, přibližně každých 5 hodin, následuje 15minutová přestávka. Poslední minuty filmu ale většinou diváci sledují namačkaní u dveří. Spěchají na záchod a na čerstvý vzduch. Když zazní slovo "Přestávka", vyrážejí ven ze sálu.

Po dvou dnech promítání se skupina diváků zmenšila o více než polovinu. 26 vytrvalců ale ještě pokračuje v tomto podivném maratónu. Jak jim je? "Ještě je celkem dobře. Ještě se nějak držím. Je tu káva. Jídlo nám také nosí, takže se to dá docela vydržet, říká 21letý Jacek.

Mimochodem filmoví maniaci si v kině vůbec nežijí špatně. Jídelníček sestavil dietolog a jde především o stravu ze středomoří. Během přestávek se diváci chodí nadýchat čerstvého vzduchu před kino. Někteří se omývají vodou. Jiní využívají masážní křesla v předsálí.

Filmové martyrium pokořitelů rekordu ve sledování filmů skončí dnes v 17 hodin.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme