Dívka pobodaná při Gay Pride v Jeruzalémě zemřela, premiér vyhlásil extremistům nulovou toleranci

V Izraeli zemřela šestnáctiletá dívka, kterou ve čtvrtek pobodal ultraortodoxní žid během pochodu za práva sexuálních menšin Gay Pride v Jeruzalémě. Šira Bankiová byla jednou z šesti zraněných osob. Na místě zadržený Jišai Šlissel si teprve minulý měsíc odpykal trest za pobodání účastníků stejné akce před 10 roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zkritizoval dohodu s Íránem | Zdroj: Reuters

Podle premiéra Benjamina Netanjahua vláda vyhlásila židovským extremistům nulovou toleranci. Podezřelé Izraelce prý bude možné zadržovat i bez soudu. Dosud se tato praxe týkala hlavně Palestinců.

„Šira byla odvážná dívka. Zabil ji ohavný člověk jen proto, že se postavila za jednoduchou myšlenku, podle které má každý právo žít s respektem a v bezpečí. Tenhle zavrženíhodný vrah chtěl oslabit hodnoty, které jsou základem naší společnosti: sociální rovnost a individuální práva. Nedovolíme vrahovi ani jeho přátelům uvrhnout mezi nás násilí a nenávist,“ řekl Netanjahu.

Židovští extremisté stojí zřejmě také za útokem zápalnými lahvemi na dům palestinské rodiny na Západním břehu, při kterém uhořelo osmnáctiměsíční dítě. Jeho otec, matka a starší bratr skončili se zraněními v nemocnici.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme