Medveděv: Referenda se uskuteční, oblasti se připojí a Rusko použije k jejich obraně jakékoliv zbraně

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv ve čtvrtek oznámil, že Moskva použije jakoukoliv zbraň ze svého arzenálu, strategické nukleární zbraně nevyjímaje, aby ochránila území, na nichž budou vyhlášena referenda, a která se dle očekávání připojí k Ruské federaci. Informaci přinesla agentura Reuters.

Aktualizováno Moskva (Aktualizováno: 14:45 22. 9. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv na vojenské přehlídce 9. května

Dmitrij Medveděv oznámil, že Rusko je připraveno použít jakoukoliv zbraň k ochraně svých území | Zdroj: Reuters

Medveděv, jenž aktuálně zastává post místopředsedy Bezpečnostní rady Ruské federace, ve svém prohlášení na Telegramu napsal, že referenda, která plánují Ruskem dosazené autority a separatisté, budou vyhlášena.

‚Pseudoreferenda nebudou uznána.‘ Západ odsoudil hlasování o připojení k Rusku na východě Ukrajiny

Číst článek

Týkají se Doněcké, Luhanské, Chersonské, Záporožské a části Mykolajivské oblasti. Ve svém příspěvku však použil formulaci nasvědčující tomu, že o připojení oblastí už je rozhodnuto. 

„Budou se konat referenda a Donbaské republiky a další území budou přijaty do Ruska.“

Zároveň oznámil, že na všech připojených územích bude posílen vojenský dohled, jenž může v případě potřeby využít jakékoliv zbraně, které mají Rusové k dispozici, včetně strategických jaderných či zbraní založených na nových principech. 

„Různí vysloužilí pitomci s generálskými pruhy nás proto nemusí strašit řečmi o úderu NATO na Krym. Hypersound (hypersonická zbraň – pozn. red.) je zaručeně schopen dosáhnout cílů v Evropě a Spojených státech mnohem rychleji.“

„Západní establishment a všichni občané zemí NATO musí pochopit, že Rusko si vybralo svou vlastní cestu a není cesty zpět,“ dodal Medveděv.

nov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme