USA 0:1 Česko

Večer všichni do baru! Červený kříž vyzval Brity, aby ukázali jednotu a vyrazili ven

Britská pobočka Červeného kříže vyzvala obyvatele Londýna, aby dnes večer vyrazili do restaurací a barů a dali tak najevo svou jednotu a nezdolnost, informovala o tom BBC. Hnutí uvedlo, že podniky nabídnou jídla a nápoje, prostřednictvím kterých hosté přispějí na fond solidarity této organizace. Ten pomáhá od útoků v Londýně a Manchesteru obětem teroru a jejich rodinám po celé zemi.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červený kříž vyzval obyvatele Londýna, aby večer vyrazili do restaurací a barů. | Zdroj: Reuters

Červený kříž uvedl, že restaurace budou mít v nabídce jídla a nápoje, jejichž koupí hosté přispějí na fond solidarity této organizace.

Ten pomáhá obětem teroristických útoků a jejich rodinám po celé zemi. Byl zřízen po nedávných atentátech v Londýně a v Manchesteru a za prvních 48 hodin se v něm podařilo shromáždit téměř 400 000 liber, tedy asi 11,9 milionu korun, napsal zpravodajský server BBC News.

Alternativní taxislužba Uber věnuje libru z každé jízdy, kterou uskuteční mezi 20.00 místního času a půlnocí. Sdělil to mluvčí britského Červeného kříže.

V londýnském divadle Wyndham zase bude na představení Don Juan, v němž vystupuje mimo jiné herec David Tennant, uskutečněna charitativní sbírka.

Při teroristickém útoku v Londýně před týdnem zemřelo 8 lidí a více než 50 bylo zraněných. Tři islamisté při atentátu najeli na mostě přes řeku Temži vysokou rychlostí do lidí na chodníku a následně noži napadali kolemjdoucí v nedaleké čtvrti. Britská policie je na místě zastřelila.

Tomáš Fiala, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme