Do Alžírska posílá Česko humanitární pomoc za jeden milión

Počet mrtvých po ničivém zemětřesení v Alžírsku stále stoupá. Obětí už záchranáři napočítali přes dva tisíce a počet zraněných přesáhl osm a půl tisíc. Tato čísla ale rozhodně nejsou konečná. Přes usilovnou práci záchranářů z mnoha zemí, je zřejmě stále ještě mnoho lidí uvězněno pod troskami budov. Ale naděje, že by někdo z nich mohl přežít, je s každou hodinou menší. Česko dnes posílá do Alžírskaarmádní letadlo s nákladem stanů, dek a zdravotnického materiálu. Zpátky se letadlo vrátí s našimi záchranáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Alžírsku | Zdroj: ČTK

Zpět do Česka se chystá také tým našich záchranářů. Podle mluvčí hasičského záchranného sboru Soni Jindrákové pro ně dnes přiletí armádní letadlo. Neletí ale jen pro záchranáře. "Poveze humanitární pomoc, o kterou Alžírsko oficiálně požádalo. Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí byla vyčleněna humanitární pomoc ve výši jeden milión korun. Jedná se o stany, přikrývky a zdravotnický materiál- Humanitární pomoc v Alžírsku převezme tamní krizový štáb, poté armádním letadlem odcestuje zpět do republiky náš záchranářský tým."

Ten tvoří devět hasičů, tři kynologové se psy a jeden lékař. Hasiči s sebou vezli také vyprošťovací techniku. Postup při vyhledávání a vyprošťování obětí koordinovali se záchranáři z dalších zemí.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme