Do Británie byl deportován muž podezíraný z terorismu

Ze Zambie byl do Británie deportován britský občan Haroon Rashid Aswat podezřívaný z terorismu a před londýnský soud bude postaven jiný britský občan žalovaný z pokusu o vraždu cestujících londýnského metra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yasin Hassan Omar | Zdroj: ČTK

Třicetiletý britský občan Haroon Rashid Aswat ze severoanglického hrabství Yorkshire byl podle prohlášení zambijských úřadů v zemi zadržen 20. července. Americké úřady ho podezírají ze spiknutí s cílem založit výcvikový tábor Al-Kajdá ve státě Oregon. Podle informací BBC bude Haroon Rashid Aswat vyslýchán britskou policií. Jeho rodina vyzvala britskou vládu, aby za něho intervenovala.

Dnes bude předveden před soud v Londýně čtyřiadvacetiletý Yasin Omar, obžalovaný z pokusu o vraždu cestujících londýnského metra 21. července. Byl zatčen v Birminghamu a obžalován jako první ze čtyř osob podezřelých z pokusu o atentáty v londýnském metru a v autbouse.

Milan Kocourek, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme