Do Česka přijede americký viceprezident Biden

Americký viceprezident Joe Biden přijede na konci října do Česka. Během své návštěvy se sejde s premiérem Janem Fischerem i prezidentem Václavem Klausem. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí vlády Roman Prorok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americká vlajka | Foto: Alexandr Pícha

Biden podle něj ve dnech 20. až 24. října navštíví i další spojenecké země: Polsko a Rumunsko. "Viceprezident Spojených států navštíví některé evropské spojenecké země Severoatlantické aliance a na pozvání předsedy vlády Jana Fischera přijede i do Prahy," uvedl Prorok.

Kromě premiéra ho přijme také prezident republiky. Plánuje se i setkání s dalšími významnými představiteli politické sféry a občanské společnosti.

Cesta má podle Mladé fronty Dnes posílit důvěru podlomenou po nedávném oznámení, že Washington ustupuje od plánů vystavět v Brdech protiraketový radar.

Biden by v Česku mohl hovořit také o možnosti využití amerických stíhaček. Pronájem švédských Gripenů v Česku totiž skončí během několika let a obrana bude řešit, co dál.

Do Česka Biden přicestuje půl roku po americkém prezidentovi Baracku Obamovi.

Tereza Bartůňková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme