Do Českého centra v Paříži by mohli přijít exekutoři

Kolem Českého centra v Paříži panuje velká nejistota. Podle některých informací by mohli přijít už dnes exekutoři kvůli nárokům firmy Diag Human a zabavit České republice historickou budovu Českého centra. Právníci společnosti mají údajně v rukou rozsudek pařížského Vyššího soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České centrum v Paříži | Foto: Centre tchèque de Paris

České velvyslanectví v Paříži v kauze Diag Human oficiálně odkazuje na české ministerstvo zahraničí, neoficiálně však nemají naši diplomaté v Paříži prakticky žádné informace o tom, co může následovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník Českého rozhlasu v Paříži Jan Šmíd sleduje dění kolem tamního českého centra v souvislosti s nároky firmy Diag Human a případnou exekucí

České ministerstvo zdravotnictví sice, jak se dnes ukázalo v pátek obdrželo nepravomocné rozhodnutí pařížského soudu související se sporem státu s firmou Diag Human. Detaily ale zatím známy nejsou. Od dnešního dne se s obsahem seznamují právníci z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

K české žádosti o potvrzení, že České centrum je i vzhledem k přítomností konzulátu chráněno podle vídeňské úmluvy diplomatickou imunitou, se francouzské ministerstvo zahraničí dosud nevyjádřilo. Diplomatická imunita se vztahuje například na velvyslanectví. V budově Českého centra je konzulát, tak by byl zřejmě případný postup exekutorů v budově neoprávněný.

Zaměstnanci Českého centra i zástupci institucí, které jsou v této budově v nájmu, mají v případě příchodu exekutorů okamžitě informovat český zastupitelský úřad.

Jan Šmíd, Michal Šenk, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme