Do Georgie míří lídři nejvyspělejších zemí světa

Americký prezident George Bush přiletěl z Francie do amerického státu Georgia, kde bude hostit lídry zemí G8, Evropské unie a další představitele ze zemí Blízkého východu a z Afriky. Ostrov Sea Island, na kterém se bude vrcholná schůzka od úterý do čtvrtka konat, byl uzavřen a bezpečnost na blízkém atlantském pobřeží střeží tisíce vojáků a policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Americký jih chce nabídnout vůdcům nejvyspělejších zemí světa od úterý do čtvrtka jižanskou pohostinnost a také pocit absolutního bezpečí. Stát Georgia, pro který je summit zemí G8 nejreprezentativnější událostí v historii, mobilizoval nejen tisíce policistů, ale také Národní gardu. Přítomnost vojáků v plné polní projíždějících městem Savannah v maskovaných vozech připomíná válečný stav.

Ostrovní resort Sea Island, kam jezdí bohatí Američané na svatební cesty, je uzavřen i pro většinu novinářů. K prezidentům a premiérům nedolehnou ani případné pokojné protesty. Prezident Bush má při jednáních sedět obklopen prezidenty Ruska a Francie, Vladimírem Putinem a Jacquesem Chirakem. Americký hostitel chce přesvědčit ostatní o nutnosti transformace Blízkého východu, která začala svržením Husajnova režimu v Iráku.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme