Do Itálie se na chvíli vrátila královská rodina

Po více než půl století vkročil na půdu Itálie člen bývalé královské rodiny. Do Říma přiletěl syn bývalého krále Vittorio Emanuele s rodinou. Italská královská rodina se během druhé války zdiskreditovala spoluprací s fašistickým režimem Benita Mussoliniho a musela odejít do nuceného exilu. Návrat jí umožnilo říjnové rozhodnutí parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Foto: www.vatican.va

Spíše než o návrat do Itálie se jedná o návštěvu ve Vatikánu. Papež Jan Pavel II. poskytl synu bývalého krále audienci dnes dopoledne a již během odpoledne se Vittorio Emanulele vrátí do Ženevy, kde prozatím žije. Vittorio Emanuele přicestoval do Říma soukromým letadlem spolu s manželkou a synem. Po příletu se prokázali všichi zbrusu novými italskými pasy. Cetsa měla být držena v přísné tajnosti, ale na letišti v Římě čekalo rodinu mnoho novinářů. Vittorio Emanuele se nezdrží v Itálii déle údajně i kvůli svým zdravotním potížím. Nedávno si poranil páteř na Rallye faraónů a ještě se zcela nezotavil.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme