Do Itálie se stále valí uprchlíci z Afriky. Může jich být až 250 tisíc

Migrační vlna mířící z Tuniska do Evropy přes sicilský ostrov Lampedusu se nezastavila. Itálie přitom v sobotu podepsala v Tunisu dohodu o přísné kontrole tuniského pobřeží. Za posledních 24 hodin dorazilo na Lampedusu 2 tisíce lidí ze severní Afriky. Na ostrově, který má 5 tisíc obyvatel, je tak 7 tisíc migrantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libye, Tunis, Itálie. Uprchlíci dostávají ryby na ostrově Lampedusa. | Zdroj: Reuters

Italský ministr vnitra Roberto Maroni neskrývá zklamání. Tunisko nedodrželo slib, že zabrání vyplouvání lodí s migranty. Nezastaví-li Tunisko migrační vlnu, tvrdí ministr Maroni, Itálie bude nucena Tunisany hromadně repatriovat.

Čluny, které dorazily na ostrov Lamedusa včera a v noci na dnešek, přivezly také první uprchlíky z Libye, Etiopany a Eritrejce, kteří čekali na cestu do Evropy v libyjských přístavech dlouhé měsíce.

Na jednom z plavidel se během cesty narodilo dítě, další ale cestu nepřežilo. Organizace spojených národů očekává, že kvůli bojům v Libyi v příštích dnech a týdnech bude hledat azyl v Evropě na 250 tisíc uprchlíků.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme