Do jihovýchodní Asie stále míří pomoc z Česka

I české firmy se budou podílet na obnově zemí jihovýchodní Asie, které na konci roku postihla přírodní katastrofa. Společnosti se mohly ucházet u agentury Czechtrade o celkem 200 milionů korun. Tyto prostředky vyčlenila vláda na projekty obnovy. V pomoci postiženým oblastem stále pokračují i české humanitární organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domy ve městě Maddampegama na Srí Lance

Doba, kdy byla potřeba potravinová pomoc už pominula. Lidem v postižených oblastech je teď potřeba pomoci vrátit se k normálnímu způsobu života. Občanské sdružení ADRA předalo rybářům na Srí Lance už 30 lodí, aby se znovu mohli vydat na lov. Plavidel má být celkem 100. Největším projektem ADRY v hodnotě několika desítek milionů korun bude oprava 27 škol ve městě Meulaboh v západním Acehu.

Na Srí Lance pomáhá také společnost Člověk v tísni. Provozuje například 10 center psychosociální pomoci pro děti z dočasných táborů. Česká katolická charita se zaměřuje nejen na čistě materiální pomoc. Caritas například podporuje projekt Indonésanů na vzkříšení tradice acežských národních tanců.

"My jsme tento projekt rozšířili a pomohli tomu, aby se do něj mohlo zapojit více lidí. V tuto chvíli už vznikají taneční pódia pro děti, truhlářské dílny, kde se uplatní muži a krejčovské dílny pro ženy. Vedle toho hledáme výrobce tradičních hudebních nástrojů, aby tato kultura přežila a mohla fungovat dál," uvedla pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Ludmila Hamplová z humanitárního oddělení České katolické charity.

Pavel Novák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme