Do konce ledna prý žádné rakouské blokády hranic

Zástupci politických stran v hornorakouském zemském sněmu a protitemelínských iniciativ se na dnešním jednání v Linci dohodli, že do konce ledna příštího roku nezablokují česko-rakouské hraniční přechody. Další postup pak stanoví závěrem ledna po zhodnocení plnění dohody, kterou toto úterý uzavřeli šéfové vlád Česka a Rakouska v Melku. Řekl to Josef Pühringer z Hornorakouské iniciativy proti atomovému nebezpečí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemůže ale zaručit, že některé z velkého počtu ekologických sdružení nakonec uspořádá tvrdší protesty než pouze shromáždění občanů. Tuto sobotu se ale na rakouském hraničním přechodu ve Wullowitzu (česká strana Dolní Dvořiště) uskuteční protestní shromáždění na podporu požadavků antiatomových sdružení ohledně jihočeské elektrárny. Obdobné akce jsou v sobotu ohlášeny i na třech přechodech mezi Českou republikou a Bavorskem: Bayerisch Eisenstein/Železná Ruda, Waidhaus/Rozvadov (starý silniční přechod) a Philippsreuth/ Strážný.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme