Do Německa kvůli opatření na balkánské trase nepřicházejí téměř žádní uprchlíci

Do Německa přichází výrazně méně uprchlíků. Je to díky opatření států na balkánské trase, které zpřísnily kontroly na hranicích. Zejména Makedonie vpouští do země jen uprchlíky z Iráku a Sýrie, kteří pokračují dál do Evropy. Ostatní migranti zůstávají v Řecku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánští běženci uvízli na řecko-makedonské hranici

Afghánští běženci uvízli na řecko-makedonské hranici | Zdroj: Reuters

Na rakousko-bavorské hranici, kde v posledních měsících přijímala německá policie denně tisíce uprchlíků, je nezvyklý klid. Například v registrační hale v Pasově je připravené oblečení, zdravotní materiál, jídlo i lehátka. Je tam ale prázdno.

Ještě před několika týdny přebíralo Německo na hranici denně dva tisíce uprchlíků. „V posledních dvou dnech nám Rakousko nepředalo žádné uprchlíky,“ říká mluvčí pasovské policie Marcus Bindermann. Policie i dobrovolníci ale zůstávají v pohotovosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Balkánské státy zpřísnily kontroly na hranicích, do Německa nepřicházejí téměř žádní uprchlíci. Z rakousko-bavorské hranice se přihlásil zpravodaj Pavel Polák

Podle komentátorů se situace může rázem změnit, pokud se po balkánské cestě vydají uprchlíci z Afghánistánu, Pákistánu a dalších zemí, kteří teď uvízli v Řecku. Německá vláda aktuální vývoj na hranicích nekomentuje, protože není jasné, jak se bude situace dál vyvíjet.

Německý deník Süddeutsche Zeitung dnes informuje, že německá policie od začátku letošního roku zabránila na hranicích s Rakouskem ve vstupu více než 7 tisícům uprchlíků. Neměli cestovní doklady a ani nechtěli požádat v Německu o azyl.

Řecko chce omezit příliv migrantů, v zemi se jich hromadí desítky tisíc

Číst článek

List s odvoláním na informace ministerstva vnitra také upozorňuje, že přes 130 tisíc uprchlíků, kteří se loni zaregistrovali v Německu, nikdy nedorazilo do přidělené ubytovny. Úřady tak nevědí, kde se zdržuje zhruba osmina všech běženců, kteří loni do země přišli.

Trasy migrace | Foto: Český rozhlas

ČRo, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme