Do New Orleansu se vracejí lidé

Obyvatelé hurikánem postiženého města New Orleans se pomalu vracejí do svých domovů. Ve Francouzské čtvrti, které se řádění Katriny vyhnulo, už bylo dokonce otevřeno několik barů a restaurací. Ulicemi zazněl i jazz. Město ale zápasí s mnohými závažnými problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavené domy v New Orleans | Zdroj: ČTK

Starosta New Orleansu Ray Nagin dělá vše pro to, aby přilákal lidi zpět. Hygienici a zdravotníci ale varují před unáhlenými kroky. Upozorňují, že voda je stále kontaminovaná nebezpečnými bakteriemi a kanalizace je rozbitá.

Obyvatelé města na tyto protichůdné výzvy reagují po svém. Pětasedmdesátiletá Virgia Darmstadterová pro agenturu AP uvedla, že New Orleans je jejím domovem, a nikdy jej neopustí. Je ale mnoho takových jako Billy Tessin, který se vrátil jen pro osobní věci, přičemž rezolutně prohlásil, že z toto zapáchajícího města navždy odchází.

Senátoři a kongresmani státu Louisiana mezitím ve federálním kongresu představili plán v hodnotě 250 miliard dolarů, který by měl pomoci postiženým oblastem. Tento finančně náročný projekt však vyvolal ve Washingtonu velkou kritiku.

Olga Baková, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme