Do nového systému zdravotní péče se hlásí zlomek Američanů, Obama čelí neúspěchu

Americká vláda připustila, že do nově zavedeného systému zdravotní péče se zatím hlásí jen zlomek obyvatel. Hlavní problémem je on-line systém, jehož zprovoznění provázejí stále nové potíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Times Square v New Yorku | Zdroj: Reuters

Zdravotnická reforma je ve Spojených státech horkým politickým tématem. Obamova administrativa kvůli ní čelí tvrdé kritice.

Američtí vládní experti slibují, že problematické webové stránky začnou bezchybně fungovat do konce listopadu. Namísto očekávaného půl milionu lidí se skrze ně do systému zdravotního pojištění přihlásilo během prvního měsíce platnosti nového zákona jen 27 tisíc osob.

Vláda prezidenta Baracka Obamy je kvůli pokračujícím problémům, které zavádění zdravotní reformy provázejí, pod sílícím tlakem republikánů, ale i některých zákonodárců vlastní demokratické strany.

Podle nejnovějších průzkumů veřejného mínění popularita Baracka Obamy klesla na historické minimum - poprvé za roky jeho prezidentství mu důvěřuje méně než polovina Američanů.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme