Do oblastí postižených zemětřesením proudí humanitární pomoc

Humanitární pomoc už dorazila do většiny oblastí indonéského ostrova Jáva postižených sobotním zemětřesením. Uvádějí to místní úřady. Počet mrtvých převýšil 5800; přes 200 tisíc lidí je bez střechy nad hlavou. Kromě základních potravin chybí hygienické potřeby a materiál k vybudování provizorních obydlí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

humanitární pomoc pro Indonésii | Zdroj: ČTK

Michaela Kupková z České katolické charity, která je přímo v Yogyakartě, Radiožurnálu řekla, jak se daří pomoc dostat přímo k lidem.

"Distribuce probíhá ve všech oblastech, nicméně situace působí dost nekoordinovaně. Je těžké se dostat do vzdálených oblastí, protože lidé se na auta s pomocí vrhají zkraje cest; všude je velká dopravní zácpa, protože do oblasti přijíždějí nejenom humanitární pracovníci a distributoři pomoci, ale také lidé se přijíždějí podívat na své rodiny a na oblast po zničení."

S problémy se i nadále potýkají nemocnice, které jsou přeplněné zraněnými. Lékaři hlásí nedostatek krve, obvazů i dalšího zdravotnického materiálu.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme