Do Orlanda míří Obama s Bidenem, setkají se s rodinami obětí i se záchranáři

Americký prezident i viceprezident dnes společně míří do Orlanda vyjádřit podporu obětem víkendového útoku. Setkají se s rodinami i zdravotníky a záchranáři, kteří pomohli desítkám zraněných. FBI mezitím potvrdila, že vyslechla manželku střelce. O jejím případném obvinění z podílu na vraždě 49 lidí by měla rozhodnout porota.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké Orlando se vzpamatovává z víkendového útoku na gay klub. Stovky lidí si připomínají památku obětí | Foto: Lenka Kabrhelová | Zdroj: Český rozhlas

Americká FBI slibuje prověřit všechny stopy, zvláštní agent Ronald Hopper potvrdil, že se vyšetřování v tuto chvíli soustředí na hledání možných kompliců, včetně útočníkovy druhé manželky.

FBI znovu požádala veřejnost o jakékoli informace, které by mohly pomoci objasnit motiv masové vraždy.

Ve Washingtonu mezitím víkendový útok rozpoutal ostrou debatu o pravidlech koupě střelných zbraní. Viceprezident Joe Biden slíbil, že bude neúnavně tlačit na zpřísnění zákonů, které se kvůli odporu republikánů nedaří léta prosadit.

29letý Omar Mateen si legálně pořídil útočnou pušku, přestože ho v minulosti FBI vyšetřovala pro podezření z napojení na militantní skupiny.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme