Do Pákistánu se chystají další čeští lékaři

Ve společnosti Hand for Help vrcholí příprava na misi do zemětřesením postiženého Pákistánu. Záchranáři chtějí podobně jako nedávno na vlnou tsunami postižené Srí Lance ošetřovat zraněné a nemocné v mobilní pediatrické ambulanci. Jak řekla Českému rozhlasu mluvčí společnosti Jana Eichlerová, mise by měla trvat podle požadavku pákistánské vlády tři až šest měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pojízdná ambulance v Pákistánu | Zdroj: ČTK

Členové společnosti ale stále shánějí potřebných dvacet miliónů korun, které si vyslání mise vyžádá. "Firmy se vyčerpaly právě tou Asií a teď ke konci roku jejich zástupci nevědí, jak na tom hospodářsky jsou, nyní ale příspěvků začalo přibývat," řekla tisková mluvčí Hand for Help.

Jana Eichlerová dále odhadla, co štědrost firem mohlo nastartovat. "Pomohla zřejmě média, která informuje o strašlivé situaci, jež v Pákistánu panuje. Nyní jsou nám všichni velice nakloněni, a to včetně organizací nebo úřadů - nikdo neříká ne," prohlásila Eichlerová.

Přípravný tým společnosti Hand for Help by se měl do Pákistánu vydat příští týden.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme