Do pátrání po washingtonském ostřelovači se zapojí i armáda

Do pátrání po ostřelovači, který ve Washingtonu a okolí usmrtil už devět lidí, nasadí americká armáda svoji zpravodajskou jednotku známou pod zkratkou BIM 204. Ta používá speciální letoun vybavený odposlouchávací a pozorovací technikou za sedmnáct miliónů dolarů. Informoval o tom americký tisk. Stroj je schopen monitorovat pozemní komunikaci a sledovat pohyblivé cíle i za snížené viditelnosti - například v hustém automobilovém provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Ministerstvo obrany přislíbilo pomoc poté, co policie připustila bezradnost v pátrání po neznámém zabijákovi. Zpravodajská jednotka BIM 204 je nasazována například proti výrobcům a pašerákům narkotik v Kolumbii.

O nasazení armádní jednotky musel požádat ministr spravedlnosti John Ashcroft. Jednotka může sice pachatele vystopovat, ale zasáhnout nakonec musí podle amerického práva policisté. Podle právníků by pachatel totiž mohl tvrdit, že důkazy byly získány protizákonně, a soud by je nemohl připustit.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme