Do polské vlády by se mohl vrátit populista Lepper

Polský populista Andrzej Lepper se zřejmě vrátí do vlády v rámci koalice s Právem a spravedlností a Ligou polských rodin. Menšinový kabinet Jaroslawa Kaczyńského by obnovením koalice se Sebeobranou znovu získal většinu v parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrzej Lepper | Foto: AFP

Ještě před několika dny premiér Jaroslaw Kaczyński veřejně přísahal, že už nikdy nepůjde do koalice s tak nezvladatelným politikem jako je Andrzej Lepper. Touha udržet tuto vládu při životě ale zřejmě zvítězí. Dnes ráno premiér v polském rozhlasu prohlásil, že si koalici s Lepperem díky své široké fantazii dokáže představit.

Pro návrat Andrzeje Leppera do vlády se vyslovil také vicepremiér a šéf Ligy polských rodin Roman Giertych. Oba politici dnes podepsali dohodu o vytvoření parlamentního bloku.

"Společně budeme jednat o eventuální koalici s Právem a spravedlností a společně budeme hlasovat v Sejmu," uvedl Andrzej Lepper.

Roman Giertych dodal, že toto sjednocení přiměje Právo a spravedlnost, aby se ke koaličním stranám chovalo jako k rovnocenným partnerům. Politici Práva a spravedlnosti vytvoření bloku přivítali. Podle jejich názoru to usnadní koaliční jednání.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme