Do poroty pěvecké soutěže v Polsku zasedl kontroverzní zpěvák. Mnozí jsou proti

Jedním z porotců v polské soutěži pro pěvecké talenty je zpěvák Adam Darski, který se netají svými sympatiemi k satanismu. Proti jeho účinkování protestovali kněží, politici, část veřejnosti. V porotě soutěže ale nakonec zůstane

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczynski | Foto: Český rozhlas 7 - Radio Praha

Zpěvák Adam Darski si to v katolickém Polsku před lety pěkně zavařil. Na jednom ze svých koncertů před diváky roztrhal bibli a dodal, že je to kniha plná lží. Katolickou církev označil za největší zločineckou sektu.

Skončil kvůli tomu před soudem za urážku náboženského cítění. Ten ho nedávno poměrně překvapivě osvobodil s tím, že šlo jen o jakousi uměleckou stylizaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

O protesty proti vystupování kontroverzního polského zpěváka ve veřejnoprávním médiu se zajímal Petr Vavrouška

Teď Darskiho zaměstnala Polská televize. Nabídla mu místo v porotě pěvecké soutěže. Reakce jeho kritiků byla velmi ostrá. Zástupci katolické církve sepsali hned několik otevřených dopisů určených vedení televize.

Argumentovali, že člověk bez základů kultury a satanista nemá ve veřejnoprávní televizi co dělat. Požadovali jeho okamžité stáhnutí z vysílání. Šéf televize se ale hájil a tvrdil, že kontroverzní zpěvák má za úkol pouze hodnotit výkony účinkujících a nic víc.

Přesto ale politici a také vedení televize o angažmá zpěváka hlasovalo. Konzervativní politici z kulturního výboru polského Sejmu účast zpěváka v soutěži odsoudili. Protest vůči chování veřejnoprávní televize si pak dokonce odhlasovali.

Zpěvák ale v polské veřejnoprávní televizi nakonec zůstane, protože Programová rada Polské televize tento týden jeho účinkování v porotě soutěže potvrdila. Pět členů bylo pro, čtyři proti.

Duchovní ale ve svých protestech nepolevují. Chtějí, aby se celou záležitostí zabývalo vedení Polské televize, nejen její programová rada. Poslanci strany Právo a spravedlnost kvůli této kauze chtějí dokonce změnu zákona o rozhlasu a televizi tak, aby veřejnost měla možnost ovlivnit program veřejnoprávních medií.

Sledovanosti pěvecké soutěže tato kampaň v mediích nijak nepomohla.

Petr Vavrouška, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme