Do předvolební kampaně v Polsku zasáhli bývalí prezidenti

Hlavní favorit v polských prezidentských volbách Bronislav Komorowski získal velmi důležitou podporu. Hned dva bývalí polští prezidenti, Lech Walesa a Aleksandr Kwaśniewski, totiž veřejně oznámili, že mu dají v prezidentských volbách svůj hlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Walesa, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki na Geremkově pohřbu

„Budu volit Komorowského,“ prozradil Lech Walesa. Podle něj totiž právě tento politik dokáže Poláky sjednotit. Navíc, jako kandidát vládní Občanské platformy, může podpořit reformní zákony, které mu vláda předloží.

„Proto podporuji Komorowského, jeho vítězství by Polsku přineslo dobro,“ řekl Walesa. Stejně se rozhodl i další polský exprezident Aleksandr Kwasniewski. Lídr opozice Jaroslaw Kaczynski má podle něj jeden velký nedostatek.

„Podle mě je to silný politik jedné strany, ale neumí se domluvit s konkurencí. To je jeho obrovský handicap,“ řekl Českému rozhlasu Kwaśniewski.

Pokud by se prezidentské volby konaly dnes, zvítězil by v nich podle nejnovějších průzkumů Bronislaw Komorowski. Ten si udržuje před Jaroslawem Kaczynskim osmiprocentní náskok.

Petr Vavrouška, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme