Do řeky v New Yorku spadlo dopravní letadlo, všichni cestující přežili

Letecká nehoda se šťastným koncem. Tak se dá označit dramatický pád dopravního letadla společnosti US Airways do řeky Hudson v New Yorku. Nehodu, kterou zřejmě způsobila kolize s hejnem ptáků, přežili všichni pasažéři letadla i posádka. Podle amerických úřadů nic nenasvědčuje spojení s terorismem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus přistál na hladině relativně hladce | Zdroj: ČTK

Mluvčí Federálního úřadu pro letectví uvedla, že se všech 148 pasažérů dostalo z letadla, stejně jako pětičlenná posádka. Příčinou nehody bylo pravděpodobně hejno ptáků, do kterého vlétl stroj Airbus A-320 krátce po startu z newyorského letiště LaGuardia, odkud měl směřovat do Severní Karolíny.

Všichni cestující, kteří se z letadla dostali, vypovídali v médiích o tom, že nejprve uslyšeli velkou ránu, která zněla jako výbuch. Zmínili se také o ohni, kouři a zápachu benzínu. S největší pravděpodobností z motoru, který explodoval.

Pilot stačil ještě cestující před nárazem na vodu varovat. Poté se podařilo celé letadlo poměrně rychle evakuovat na palubu lodí, které přispěchaly na místo neštěstí. nebo alespoň v záchranných vestách do mrazivých vod řeky Hudson. Zanedlouho pak dorazili záchranáři, hasiči i pobřežní stráž.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme