Do Ruska se vrací bojovníci hnutí Islámský stát, představují prý hrozbu

Rusko čelí nové bezpečnostní hrozbě. Do země se začínají vracet ruští bojovníci hnutí Islámský stát především ze Sýrie, ale také z Iráku nebo severní Afriky. Podle odhadů bojují v řadách islámských teroristů nejméně dva tisíce ruských občanů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Islámského státu

Bojovníci Islámského státu | Foto: BBC, YouTube. com

V ingušské Nazrani po krátce přestřelce zlikvidovaly ruské zvláštní jednotky dvojici teroristů, která se přes Ukrajinu vrátila domů.

Muž a žena chtěli na severním Kavkaze verbovat další bojovníky do Sýrie a plánovali teroristické útoky na území Ruska. Uvedl to mluvčí Národního protiteroristického výboru Andrej Čackij.

Podle ruských médií se pár kromě toho účastnil bojů v Donbasu na straně ukrajinských vládních sil. Zpravodajské služby zaznamenaly také zvýšený počet žádostí o vydání náhradních dokladů v Turecku, přes které se teroristé nejčastěji vracejí do Ruska.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme