Do ruských škol se má vrátit povinná branná výchova

Do ruských škol se zřejmě vrátí vojenská příprava. Cizinci, kteří se kriticky vyjádří o politice Ruska v Čečensku, nemusí být na území Ruské federace vpuštěni. To jsou jen dva příklady zákonů, které v nejbližších dnech projednají poslanci Státní Dumy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Ruští školáci se opět začnou učit pochodovat a nasazovat plynové masky. Poslanci tak vyřeší rozpor v zákonech. Dříve byla totiž branná výchova povinná podle zákona o vojenské službě, ale podle zákona o vzdělávání byla pouze dobrovolná, Zákonodárci se přiklonili na stranu armády.

Zatím není jasné, jak dopadne jejich návrh změny zákona o vstupu a výjezdu z Ruské federace. Uvažuje se totiž o tom, že cizince, kteří budou mít k Rusku nepřátelský a neuctivý vztah, do země nevpustí. Posuzovat, kdo vyhovuje a kdo ne, bude prezident, vláda a soudy. Důvodem k odmítnutí vstupu do Rusku může být například i veřejné odsouzení ruské politiky v Čečensku.

Poslanci státní dumy se také vrátí k zákonu o výběru gubernátorů, tolik kritizovaným západem.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme