Do ruských škol se má vrátit povinná branná výchova

Do ruských škol se zřejmě vrátí vojenská příprava. Cizinci, kteří se kriticky vyjádří o politice Ruska v Čečensku, nemusí být na území Ruské federace vpuštěni. To jsou jen dva příklady zákonů, které v nejbližších dnech projednají poslanci Státní Dumy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Ruští školáci se opět začnou učit pochodovat a nasazovat plynové masky. Poslanci tak vyřeší rozpor v zákonech. Dříve byla totiž branná výchova povinná podle zákona o vojenské službě, ale podle zákona o vzdělávání byla pouze dobrovolná, Zákonodárci se přiklonili na stranu armády.

Zatím není jasné, jak dopadne jejich návrh změny zákona o vstupu a výjezdu z Ruské federace. Uvažuje se totiž o tom, že cizince, kteří budou mít k Rusku nepřátelský a neuctivý vztah, do země nevpustí. Posuzovat, kdo vyhovuje a kdo ne, bude prezident, vláda a soudy. Důvodem k odmítnutí vstupu do Rusku může být například i veřejné odsouzení ruské politiky v Čečensku.

Poslanci státní dumy se také vrátí k zákonu o výběru gubernátorů, tolik kritizovaným západem.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme