Do slovenských politiků se pustili občanští aktivisté i počítačoví hackeři

Na Slovensku zesilují protesty vůči politikům. Občanská hnutí plánují tento týden znovu svolat demonstrace kvůli korupční kauze Gorila. Kancelář slovenského parlamentu chce na organizátory prvního protestu z minulého pátku podat trestní oznámení, počítačoví hackeři na oplátku zaútočili na stránky parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 2000 nespokojených občanů protestovaly na bratislavském náměstí SNP proti údajné rozsáhlé politické korupci na Slovensku v letech 2005-2006 | Zdroj: ČTK

Korupční kauza Gorila, dokazující údajné propojení mezi slovenskými politiky a finanční skupinou Penta, přilákala minulý pátek do Bratislavy kolem dvou tisíc demonstrantů.

Ti nakonec došli až k parlamentu, který zaházeli vajíčky a banány. Podle vedení parlamentu tím vznikla na budově škoda tři až pět tisíc eur a na organizátory protestu chtějí podat trestní oznámení.

To se nelíbí počítačovým hackerům, kteří na oplátku na několik hodin ochromili parlamentní webové stránky. Už o víkendu hackeři napadli stránky slovenského úřadu vlády, tehdy kvůli protestům vůči protipirátské dohodě ACTA.

Kvůli korupční kauze Gorila chtějí aktivisté znovu demonstrovat v několika slovenských městech v pátek.

Vojtěch Berger, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme