Do Španělska mohou odjet další kubánští političtí vězni

Kuba propustí na svobodu dalších pět politických vězňů včetně jedné ženy. Oznámila to havanská katolická církev. Podobně jako čtyři desítky takzvaných vězňů svědomí před nimi, i nově propuštění přijali nabídku odejít z Kuby do Španělska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havana Vieja

Havana Vieja | Foto: Martin Stiller

Tito političtí vězni ale nepatří do skupiny pětasedmdesáti vězněných disidentů, které režim poslal do vězení po takzvaném Černém jaře v roce 2003.

Tento fakt se dá nicméně vnímat tak, že Raul Castro propustí na svobodu více než původně slíbených padesát dva disidentů. Podmínkou ale zůstává to, aby vězni akceptovali odchod do Španělska.

Právě španělská diplomacie se při jednání o propuštění kubánských disidentů velmi zasadila. Guillermo Fariñas, držitel Sacharovovy ceny za svobodu myšlení a známý disident, který na protest proti režimu opakovaně držel hladovku, ale tvrdí, že Španělsko je vůči kubánskému režimu málo kritické.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme