Do sporu s Francií ohledně Romů vstoupilo i Lucembursko

Spor o romskou otázku přerostl ve slovní přestřelku i mezi Francií a Lucemburskem. Poté, co se měl francouzský prezident vyjádřit ve smyslu ‚ať si tedy Lucembursko vezme Romy k sobě‘, se ozval tamní ministr zahraničí a označil Sarkozyho slova za zlovolná. Ten o tom chce mluvit na dnešní vrcholné schůzce Evropské unie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Nicolas Sarkozy dosud ke kritice postupu své země oficiálně nevystoupil. Jen po silném odsudku z úst eurokomisařky Viviane Redingové si měl rýpnout, aby si tedy paní komisařka vzala Romy k sobě do Lucemburska, jehož je občankou.

Na to ostře reagoval tamní šéf diplomacie. Označil směšování státní příslušnosti komisařky a Lucemburska za něco zlovolného. Prohlásil, že ví, že Nicolas Sarkozy má s Lucemburčany problém, ale nic se nemá přehánět.

Na to mu jeho francouzský kolega Bernard Kouchner telefonoval, že uznává, že eurokomisařka nemluvila jménem Lucemburska a že přátelské vztahy mezi oběma zeměmi budou pokračovat.

Jan Pokorný, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme