Do sporu s Francií ohledně Romů vstoupilo i Lucembursko

Spor o romskou otázku přerostl ve slovní přestřelku i mezi Francií a Lucemburskem. Poté, co se měl francouzský prezident vyjádřit ve smyslu ‚ať si tedy Lucembursko vezme Romy k sobě‘, se ozval tamní ministr zahraničí a označil Sarkozyho slova za zlovolná. Ten o tom chce mluvit na dnešní vrcholné schůzce Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Nicolas Sarkozy dosud ke kritice postupu své země oficiálně nevystoupil. Jen po silném odsudku z úst eurokomisařky Viviane Redingové si měl rýpnout, aby si tedy paní komisařka vzala Romy k sobě do Lucemburska, jehož je občankou.

Na to ostře reagoval tamní šéf diplomacie. Označil směšování státní příslušnosti komisařky a Lucemburska za něco zlovolného. Prohlásil, že ví, že Nicolas Sarkozy má s Lucemburčany problém, ale nic se nemá přehánět.

Na to mu jeho francouzský kolega Bernard Kouchner telefonoval, že uznává, že eurokomisařka nemluvila jménem Lucemburska a že přátelské vztahy mezi oběma zeměmi budou pokračovat.

Jan Pokorný, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme