Do Tater se vrátila vichřice

Ve Vysokých Tatrách opět padají stromy. Práce na likvidaci škod po páteční vichřici století komplikuje silný vítr a husté sněžení, někde musely být dokonce zcela zastaveny. Následky kalamity se dnes na svém jednání zabývala také slovenská vláda. Zřídila zvláštní výbor na obnovu a rozvoj Tater. V jeho čele bude premiér Mikuláš Dzurinda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky vichřice v Tatrách | Foto: Iván František

Mnohé horské komunikace jsou znovu neprůjezdné. Silný vítr na některých místech opět poškozuje lesní porosty. Komplikace potvrdil Slovenskému rozhlasu ředitel Státních lesů Petr Liška. "Venku je momentálně znovu vichřice, není sice tak silná jako devatenáctého, ale máme zprávy od našeho personálu, že znovu začíná lámat stromy - doufejme, že jsou to jen ojedinělé případy."

V Tatrách navíc stoupá lavinové nebezpečí, v oblasti západních Tater byl vyhlášen 4. stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Horská služba nedoporučuje sportovní aktivity ani pohyb ve vysokohorském terénu.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme