DO USA budeme dále potřebovat víza

Americký prezident Bill Clinton podepsal zákon prodlužující bezvízový styk s vybranými státy. Zákon se netýká České republiky, protože ta podle Američanů stále nesplňuje požadované podmínky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním požadavkem je, aby země dosáhla nejvýše tříprocentního počtu odmítnutých žádostí o americká vstupní víza. Podle neoficiálních odhadů se ČR v počtu odmítnutých pohybuje mezi deseti až dvaceti procenty žadatelů.

Do programu bezvízového styku se Spojenými státy jsou zařazeny některé země Evropské unie, Austrálie a z východoevropských států jedině Slovinsko.

ČR se hranici tří procent přiblížila před dvěma roky, ale poté počet odmítnutých žadatelů opět poskočil několikanásobně nahoru, což ovšem podle odborníků neodpovídá tomu, že by se situace ČR zhoršila ve stejném poměru.

Clinton uvedl, že program bezvízového styku pomáhá vydělávat miliardy dolarů v příjmech za cestovní ruch a obchod. Program běží už dvanáctý rok. Podmínkou bezvízového styku s USA je reciprocita. Američané však od roku 1990 vízum pro cesty do ČR nepotřebují.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme