Do vazby míří už třetí podezřelý z napadení dětí ruských diplomatů v Polsku

Polský soud rozhodl o vazbě třetího podezřelého v případu napadení dětí ruských diplomatů ve Varšavě, ke kterému došlo na konci července. Krok Poláků by mohl pomoci zklidnit napjaté vztahy mezi Polskem a Ruskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Wawel | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Polská policie už vyslechla téměř dvacet podezřelých. Většina z nich měla na dobu útoku alibi, a proto je policie propustila. Ve vazbě jsou k dnešnímu dni tři důvodně podezřelí. Trestný čin fyzického napadení se ale zatím prokázat nepodařilo.

"Máme potíže s tím, že oběti útoku nedokáží přesně popsat pachatele, nepamatují si žádné charakteristické detaily," informoval Mariusz Sokolowski, mluvčí varšavské policie.

Vyšetřovatelé se snaží útok dokázat na základě předmětů, které útočníci ruským mladíkům ukradli a které se u zadržených našly. V případě třetího výtržníka to ale nebyly jen věci z loupeže.

"Obvinili jsme ho z přechovávání kradených věcí a držení drog," upřesnil mluvčí varšavské policie. Podle vyšetřovatelů to nepřímo dokazuje, že motivy útoku byly spíše kriminální a neměly politický podtext.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme