Do voleb hlavy státu zbývají v Chorvatsku jen hodiny

V Chorvatsku už chybí jen den do rozhodující volby hlavy státu. V zemi o půlnoci skončila neobvykle ostrá předvolební kampaň. Největší šance se ve druhém kole prezidentských voleb dávají kandidátovi sociální demokracie, ale výsledek duelu s jeho nezávislým soupeřem prý bude do poslední chvíle otevřený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záhřeb | Foto: sfrj

Balkánský zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev řekl, že kampaň byla velmi osobní. Souboj obou kandidátů také polarizoval společnost, a to zejména v otázce hodnocení minulosti země.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předvolební kampaň zhodnotil pro Rádio Česko balkánský zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev

Největší obavy panují o volební účast, která dosáhla v prvním kole 44 procent oprávněných voličů. Zítra může být ještě nižší.

Řada lidí nechce jít k volebním urnám kvůli své nespokojenosti s politiky a politikou vůbec: "Nebudu hlasovat ani pro jednoho z nich, protože nic nezmění," řekla jedna z účastnic posledního předvolebního mítinku v Záhřebu.

Předvolební kampaň za poslední dva týdny byla velmi ostrá, jak potvrdil i profesor Fakulty politických věd Nenad Zakošek, podle kterého inicioval agresivní přístup nezávislý kandidát - primátor Záhřebu: "On začal velmi agresivně napadat ideologické postoje i osobní slabosti svého soupeře."

Jaromír Janev, Martin Křížek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme