Do zahájení olympiády v Pekingu zbývá 300 dní

Do zahájení LOH v Číně zbývá 300 dní. Olympiáda se bude konat převážně v metropoli Pekingu, ale také v dalších pěti čínských městech včetně Šanghaje nebo Čching-taa. Jezdecké soutěže pak bude pořádat Hong Kong, který je od roku 1997 součástí Číny jako Zvláštní administrativní region.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Hong Kong má více než stoletou tradici v pořádání jezdeckých soutěží, spolehnout se proto může jak na dokonalé zázemí včetně sportovišť i veterinárních klinik, tak i zkušenosti s dopravou a karanténou koní. Šéf hongkongského přípravného výboru Lam Woon Kwong potvrdil, že konat se budou v této bývalé britské kolonii všechny olympijské jezdecké disciplíny.

"Diváci v Hong Kongu během 12 dnů uvidí tři tradiční soutěže, tedy všestrannost, parkurové skákání a drezúru. Celkem se jezdeckých disciplín zúčastní na 300 koní, 230 samotných olympijských her, 70 pak paralympiády," přiblížil Kwong.

Jezdecké soutěže budou v Hong Kongu probíhat na nově vznikajících či rekonstruovaných sportovištích v městě Ša-tin a v severní části Nových teritorií, v blízkosti hranice s Čínou.

Více se od konání jezdeckých disciplín v Hong Kongu v rámci 29.LOH dozvíte příspěvku Roberta Mikoláše v odpoledním Radiožurnálu v 16.50.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme