Do zemětřesením zničeného Pákistánu se blíží zima

Počet obětí zemětřesení v Pákistánu stoupl na třiasedmdesát tisíc. Otřesy o síle 7,6 stupně Richterovy škály na konci října navíc připravily miliony lidí o střechu nad hlavou. Podle Islámábádu je potřeba urychlit humanitární pomoc, zejména kvůli blížící se zimě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zraněné dítě v nemocnici | Foto: AFP

Pákistánská vláda žádá mezinárodní společenství hlavně o léky včetně antibiotik a také speciální lůžka pro vážně nemocné. Desetitisíce lidí v oblastech postižených zemětřesením jsou také odkázány na zahraniční zdravotnické týmy. Ze sedmdesáti tisíc osob zraněných při zemětřesení bylo v polních nemocnicích a provizorních zařízeních ošetřena asi jen třetina lidí.

Podle Islámábádu by v Kašmíru tyto týmy specialistů měly zůstat alespoň až do března příštího roku. V Pákistánu působí také čeští zdravotníci. Pětadvacetičlenný záchranný tým nyní střídají armádní lékaři a zdravotníci, kteří budou se svým vybavením pracovat v rámci nizozemského zdravotnického zařízení.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme