Dobešův resort usiluje o eurodotace pro projekt Science Point

Ministr školství Josef Dobeš stále řeší problémy s eurofondy. Jeho úřad přesvědčuje Evropskou komisi, aby neuzavřela přítok desítek miliard korun na vzdělávání. Zástupci ministerstva školství proto dnes budou jednat o dalším projektu na podporu vědy Science Point.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr Dobeš prodloužil plzeňským právům akreditaci do roku 2016 | Zdroj: ČTK

I projekt Science Point podle Jana Wagnera, šéfredaktora internetového portálu Česká škola, ale nemá u eurokomisařů šanci na úspěch.

„Problematické ovšem je, že ten projekt je zhruba za 330 milionů a detaily nejsou vůbec jasné. Poměrně netransparentní je způsob tvorby těch projektů, protože příjemce má být vždy ministerstvo školství a ministerstvo školství samozřejmě na tu realizaci nemá kapacity ani přípravu,“ říká Jan Wagner a pokračuje:

„Tam to funguje zhruba tak, že někdo přijde s nějakým projektem zvenku, přesvědčí konkrétního úředníka, který má něco na starost, a pak se buď dohodnou, nebo nedohodnou.“

Dobešův úřad kritiku odmítá s tím, že se snaží u projektů o maximální průhlednost.

Brusel už na začátku týdne zamítl velký projekt na vzdělávání dospělých za půl miliardy korun. Nedávný audit Komise navíc u školských eurofondů ukázal na chyby v zadávání veřejných zakázek.

Ministr Dobeš spojil s úspěšným čerpáním fondů svoje setrvání v úřadu.

Petra Benešová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme