Dobrovolný hasič a lesní úředník. V Chile zadrželi dva muže podezřelé ze založení požáru se 137 oběťmi

Chilské úřady zatkly dobrovolného hasiče a lesního úředníka pro podezření, že založili požár, který si v únoru vyžádal nejméně 137 obětí. Informoval o tom v neděli ráno zpravodajský server BBC News. Podle vyšetřovatelů si oba měli čin dopředu naplánovat.

Santiago de Chile Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chilští hasiči likvidují na začátku února 2024 požár ve městě Viña del Mar na západě země

Chilští hasiči likvidují na začátku února 2024 požár ve městě Viña del Mar na západě země | Foto: Esteban Felix | Zdroj: ČTK / AP

Požár v centrálním regionu Valparaíso byl nejničivější v historii země. Shořelo přes 15 tisíc domů a plameny zdevastovaly region, kde se nachází i turisty vyhledávané pobřežní letovisko Viňa del Mar.

Chilské úřady se domnívají, že bylo založeno několik požárů současně a ty se pak vzhledem k horkému počasí a větru rychle rozšířily.

Podezřelí, kteří byli vzati do vazby, čelí obvinění ze žhářství s následkem smrti. Prokurátor Osvaldo Ossandón prohlásil, že materiály použité k zažehnutí požárů se našly v autě 22letého hasiče, který je hlavním podezřelým.

Podle vyšetřovatelů muži čin předem naplánovali na období, kdy budou nejvhodnější podnebné podmínky. Jejich motiv byl zřejmě ekonomický, chtěli získat více práce při boji s ohněm, uvedla prokuratura. Ta přitom nevyloučila, že do žhářství mohlo být zapojeno více osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme