Dodržujte práva a demokracii, apelují na Venezuelu bývalí jihoameričtí vůdci

Venezuelu čeká na summitu Amerik v Panamě koncem týdne velký tlak, a to jak ze severu, tak z jihu. Příležitost k setkání budou mít venezuelský prezident Nicolás Maduro i šéf Bílého domu Barack Obama. Americký prezident prosadil sankce proti venezuelským představitelům, kteří se měli podílet na potlačování loňských demonstrací. Caracas naopak Washington obviňuje z toho, že se společně s opozicí pokouší o převrat proti socialistické vládě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit amerických států se koná v Panamě

Summit amerických států se koná v Panamě | Zdroj: ČTK

Venezuela bude v centru dění, a to i když budou státníci diplomaticky mlčet. Do panamského hlavního města totiž zamířili mimo jiné i příznivci venezuelské vlády.

Spojené státy si podle aktivistky Desire Cabrerové musí uvědomit, že za násilnosti jsou skutečně odpovědní představitelé opozice, kteří jsou ve vězení.

Naopak deklaraci požadující dodržování lidských práv a demokracie ve Venezuele chtějí před začátkem summitu podepsat dvě desítky bývalých hlav států Latinské Ameriky.

Bolivijský exprezident Jorge Quiroga doufá, že za vězněné venezuelské politiky se postaví i jihoamerické prezidentky, které za diktatury ve svých zemích zažily věznění a mučení – Dilma Rousseffová z Brazílie a Michelle Bacheletová z Chile.

David Koubek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme