Dokument Gorila je částečně autentický, naznačil slovenský ministr vnitra

Dokument Gorila, který má dokazovat údajné propojení slovenských politiků s finanční skupinou Penta, je přinejmenším částečně autentický. Naznačil to slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokument Gorila odhaluje údajné propojení slovenské vlády se zájmovými skupinami | Zdroj: ČTK

Ukázalo se, že tajná služba před několika lety skutečně nasadila odposlechy při vyšetřování velkého korupčního případu, který by mohl odpovídat událostem popsaným ve spisu Gorila.

Ministr vnitra Daniel Lipšic potvrdil, že Slovenská informační služba v letech 2005 a 2006 s využitím odposlechů vyšetřovala rozsáhlé korupční podezření.

Akce měla název Gorila a týkala se možného propojení finanční skupiny Penta se Slovenskými elektrárnami a elektroenergetikou.

Ministr ale nepotvrdil, že by se tato skutečná akce Gorila shodovala s obsahem spisu, který po Slovensku koluje už několik let a loni před Vánoci se objevil veřejně dostupný na internetu.

Vzhledem k tomu, že akce Gorila spadá do období druhé vlády Mikuláše Dzurindy, věděl o ní podle Lipšice taky tehdejší premiér. Dzurinda ale ostře odmítl, že by kauzu ještě coby premiér zametl pod koberec.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme