Britští poslanci museli přerušit schůzi, do sálu začalo zatékat dírou ve střeše

Dolní sněmovna britského parlamentu musela ve čtvrtek ukončit své zasedání, protože do jednacího sálu začalo zatékat dírou ve střeše. Westminsterský palác, ve kterém britský zákonodárný sbor sídlí, je delší dobu ve špatném stavu, a nyní se proto opravuje. Zatékání do sněmovny, která se nyní zabývá především plánovaným odchodem Británie z Evropské unie, se stalo okamžitě na twitteru terčem poslaneckých vtípků.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Dolní sněmovně britského parlamentu oznamují výsledky hlasování o prodloužení vyjednávacího období brexitu.

V Dolní sněmovně britského parlamentu oznamují výsledky hlasování o prodloužení vyjednávacího období brexitu. | Zdroj: Reuters

Místopředseda sněmovny Lindsay Hoyle nejprve kvůli zatékání do sálu dnešní zasedání přerušil dočasně, později ale padlo rozhodnutí, že se poslanci opět sejdou až v pondělí, informovala zpravodajská stanice Sky News.

„Jsem v zasedacím sále Dolní sněmovny a slyším kapat déšť skrz střechu. Parlament je opravdu rozbitý,“ napsal na twitteru labouristický poslanec Justin Madders. Narážel tak na komentáře, podle kterých je současný parlament kvůli neschopnosti dohodnout se na postupu na cestě k brexitu „rozbitý“.

In the Commons Chamber and can hear rain dripping in through the roof, Parliament really is broken

15:38 – 04. 04. 2019

22 52

„Velmi hlasitý proud vody se řine ze stropu - je to biblická potopa, která nás má všechny spláchnout?!!“ ptá se na twitteru Maddersova konzervativní kolegyně Julia Lopezová.

In the Chamber for the loan charge debate. A very noisy torrent of water coming in from the ceiling - is this a Biblical flood coming to wash us all away?!!

15:44 – 04. 04. 2019

26 100

„Zasedací sál Dolní sněmovny má novou vodní atrakci,“ napsal na twitteru další konzervativní poslanec Neil O'Brien. Podle něj je určitým znamením to, že voda protekla na balkon určený novinářům.

The Commons Chamber has a new water feature! I've never been in a debate before where rain stopped play but it has happened now!

15:51 – 04. 04. 2019

8 32

„Jsem si jistý, že to není poprvé, kdy byl v parlamentu zaznamenán únik,“ napsal ironicky další poslanec za Konzervativní stranu Ross Thompson.

Tiskový odbor Dolní sněmovny později informoval, že se podařilo zatékání zastavit a že údržbáři nyní zjišťují, jaké vznikly škody. „Rádi bychom uvedli na pravou míru, že se nejednalo o únik splaškové vody,“ doplnil později tiskový odbor.

Agentura DPA upozornila, že starobylý Westminsterský palác je v technicky špatném stavu. Řada oken netěsní, topení je podle ní zapnuté po celý rok, neboť panuje obava, že by se jej v případě vypnutí již nepodařilo znovu zapnout. Z fasády se tu a tam odlupují části plastické výzdoby paláce, jehož většina byla postavena v devatenáctém století, nejstarší část je ale ze století jedenáctého.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme