‚Po naší zemi kráčí duhový mor.' Polská média si všimla, že Duka podpořil krakovského arcibiskupa

Hlava české katolické církve, kardinál Dominik Duka podpořil krakovského metropolitu, arcibiskupa Marka Jędraszewskeho, jenž čelí kritice po kázání proti sexuálním menšinám, a vybídl ke stejnému kroku i slovenskou a maďarskou církev. Reakce si povšiml v neděli polský zpravodajský server Onet.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z kardinálova vyjádření si Onet povšiml, že podle Duky se témata ideologie LGBT rozšiřují o ateistickou a satanistickou agendu. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Arcibiskup Jędraszewski nedávno v kázání prohlásil, že „po naší zemi už nekráčí rudý mor, ale objevil se nový, neomarxistický, který si přeje ovládnout naše duše, srdce a mysl - ne rudý, ale duhový“.

V Polsku na průvod za práva sexuálních menšin házeli kamení, láhve a dělobuchy. Policie zadržela 20 lidí

Číst článek

Arcibiskupa za tato slova kritizovala polská levice, liberálové a homosexuálové, a to i kvůli červencovému útoku extremistů na pochod za práva sexuálních menšin v Bialostoku. Před arcibiskupovým sídlem v Krakově mlčky demonstrovali homosexuálové s transparenty typu „Nejsem mor“ a „Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému“.

Onet si povšiml, že podle Duky se témata ideologie LGBT (zkratka zahrnuje lesby, gaye, bisexuály a transgenderové osoby, pozn. red.) rozšiřují o ateistickou a satanistickou agendu. Připomněl také Dukův odpor vůči karnevalovému průvodu hrdosti LGBT v Praze od jeho počátku.

Jędraszewski před třemi lety vystřídal v Krakově kardinála Stanislawa Dziwisze, který proslul jako nejbližší spolupracovník papeže Jana Pavla II. Jendraszewského polská média pokládají za představitele konzervativního křídla katolické církve a výrazného stoupence současné vlády strany Právo a spravedlnost (PiS).

/

V minulosti například vyzval věřící, aby se za úspěch PiS modlili. Také ostře kritizoval polského ombudsmana, když se postavil za dodržování práv homosexuálů.

Vládnoucí konzervativní strana podle agentury AP učinila z LGBT ústřední bod své kampaně před říjnovými parlamentními volbami. V ní gaye a lesby zobrazuje jako hrozbu pro společnost a rodinu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme