Dominique Strauss-Kahn je ve vězení pod zpřísněným dohledem

Šéf Mezinárodního měnového fondu je v newyorské věznici pod ochranným dohledem. Dominique Strauss-Kahn čeká na soud kvůli obvinění ze znásilnění pokojské. Je držený v izolaci pod stálým dohledem kvůli vlastní bezpečnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: ČTK

Dominique Strauss-Kahn má celu v oddělené části vazební věznice Rikers Island, kde jsou také marodky. Dozorcům to umožňuje lepší přehled o tom, co přesně dělá.

Místní média citují anonymní zdroje z vězeňské služby, podle kterých tráví většinu času v cele asi 3 x 4 metry. Každý den může šéf Mezinárodního měnového fondu na hodinu do rekreačního zařízení. To bývá v amerických věznicích obvykle místo s nějakým vybavením pro cvičení a možností procházky pod širým nebem na malém oploceném prostranství.

Kromě toho může číst, dostává k jídlu výživnou a zdravou, ale nijak přepychovou, stravu. Třikrát do týdne může mít návštěvu, právník se s ním může setkat, kdykoli potřebuje.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme