Trumpův blog nefungoval ani měsíc. Tým bývalého exprezidenta naznačuje, že spustí novou platformu

Bývalý americký prezident Donald Trump ruší svůj blog, který si zřídil před necelým měsícem. Podle internetových stránek televize CNBC tým bývalého šéfa Bílého domu naznačuje, že se chystá spustit novou platformu pro sdílení svých plánů a názorů.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump při projevu ke konzervativcům v Orlandu. | Foto: Octavio Jones | Zdroj: Reuters

Blog nazvaný „Od pracovního stolu Donalda J. Trumpa“ byl od začátku května místem na jeho internetových stránkách určeným pro příspěvky, které další lidé mohli sdílet na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Trump si našel náhradu za twitter. Příspěvky publikuje na vlastních internetových stránkách

Číst článek

Provozovatelé těchto dvou sociálních sítí zablokovali Trumpovi přístup k jeho účtům po událostech z 6. ledna, kdy dav příznivců bývalého prezidenta vtrhl do sídla Kongresu, aby tak dal najevo svůj nesouhlas s výsledky listopadových voleb hlavy státu. Zemřelo tehdy pět lidí.

Trumpův poradce Jason Miller řekl, že blog se obnovovat nebude. „Šlo jen o pomůcku pro větší věc, na které jsme pracovali a stále ještě pracujeme,“ uvedl Miller. Také Trump koncem května řekl, že blog byl jen dočasný.

Trump a jeho stoupenci obviňují společnosti jako Twitter a Facebook, že jsou vůči němu zaujaté a mají tendenci cenzurovat konzervatisty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme