‚Musí se setkat.‘ Trump se při červencové návštěvě Británie sejde s Alžbětou II.

Americký prezident Donald Trump se během červencové návštěvy Británie sejde s královnou Alžbětou II. V rozhovoru s televizí Sky News to ve středu prohlásil americký velvyslanec v Británii Woody Johnson. Trump přijede do Londýna 13. července a o tom, zda se s královnou potká, se dosud jen spekulovalo.

Washington/Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. | Foto: Kirsty Wigglesworth | Zdroj: Reuters

„Musí se setkat s britskou hlavou státu,“ řekl Johnson na dotaz, zda Trumpa královna přijme. „Setkání s Jejím Veličenstvem je to nejdůležitější, protože je to hlava státu,“ dodal s tím, že podrobnosti cesty se stále upřesňují.

Do Londýna Trump zavítá krátce po summitu zemí Severoatlantické aliance v Bruselu, který se uskuteční 11. a 12. července.

O Trumpově cestě do Británie, která je klíčovým americkým spojencem, se spekulovalo více než rok. V lednu byla zrušena původně plánovaná únorová návštěva, během které měl Trump otevřít novou budovu amerického velvyslanectví.

Trumpova cesta do Británie je oficiálně označována jako pracovní, ne státní. To znamená, že americkému prezidentovi se nedostane poct spojených se státní návštěvou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme