Trump promluvil z balkonu Bílého domu. Stále nezveřejnil výsledky posledního testu na koronavirus

Americký prezident Donald Trump se poprvé od návratu z nemocnice ukázal na veřejnosti. Z balkonu Bílého domu promluvil ke stovkám lidí. Po prodělaném onemocnění covid-19, kvůli kterému byl na tři dny hospitalizován, se prý cítí skvěle, napsaly zahraniční tiskové agentury.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trump z balkonu promluvil k účastníkům akce označené jako „mírumilovný protest za právo a pořádek“. Davu, z něhož před nadcházejícími prezidentskými volbami zaznívaly slogany jako „další čtyři roky“, řekl, že vakcína proti covidu-19 bude připravena „opravdu velmi brzy“.

Jak poznamenala agentura AFP, Trump si ústa a nos nezakryl rouškou. Bílý dům rovněž nezveřejnil výsledky posledního prezidentova testu na koronavirus a odmítl sdělit, zda byl zkoumaný vzorek negativní. Není tedy jasné, zda Trump, který už pracuje z Oválné pracovny, je stále infekční.

Šance na restart kampaně, kterou nevyužil? Za slova po propuštění z nemocnice Trump schytává kritiku

Číst článek

Sobotní vystoupení se podle médií všeobecně považuje za Trumpův návrat ke kampani před prezidentskými volbami plánovanými na 3. listopadu.

Volební tým také oznámil, že prezident bude mít příští týden dva dodatečné předvolební mítinky; v úterý promluví ve městě Johnstown v Pensylvánii a ve středu ve městě Des Moines v Iowě.

Pozitivní test na koronavirus SARS-CoV-2 ohlásil Trump minulý týden v noci na pátek, den poté byl hospitalizován ve vojenské nemocnici a začal brát několik léků, včetně remdesiviru. Z nemocnice byl propuštěn po třech dnech, během nichž pravidelně oznamoval, že se cítí dobře.

Ve čtvrtek hlavní lékař Bílého domu Sean Conley uvedl, že prezident má léčbu spojenou s covidem-19 za sebou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme