BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Blízká Trumpova spolupracovnice skončila poté, co s médii mluvila o prezidentově rodině

Osobní asistentka amerického prezidenta Donalda Trumpa náhle rezignovala, protože se prezident dověděl, že s novináři hovořila o jeho rodině a aktivitách v Oválné pracovně Bílého domu. Jako první o čtvrteční rezignaci Madeleine Westerhoutové informoval list The New York Times, podle jehož zdrojů už Westerhoutová do Bílého domu nesmí.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní asistentka amerického prezidenta Donalda Trumpa náhle rezignovala | Foto: Lucas Jackson | Zdroj: Reuters

Žena, která pracovala pro Trumpa od jeho prvního dne v Bílém domě, měla kancelář proti Oválné pracovně a podle zpravodajské stanice CNN byl její vztah s Trumpem blízký.

Prezident se ale nyní dověděl, že při jednom nedávném kontaktu s novináři sdílela informace o prezidentově rodině a nezdůraznila přitom dostatečně, že jde o informace mimo záznam, uvedl list The New York Times.

V USA rozhodnou středoví voliči. Vybírat si budou mezi Trumpem a levicí, myslí si novinář Anýž

Číst článek

Podle CNN je žena další z vysoce postavených lidí, kteří odcházejí z Trumpovy administrativy, a novou obětí Trumpova boje proti médiím. „Nikdy v historii naší země nebyla média tak podvodnická, lživá a zkorumpovaná,“ napsal Trump ve středu. Až se bude jeho působení v úřadě hodnotit zpětně, myslí si, že bude oceněn za to, že poukázal na „naprostou nečestnost“ tisku.

Hladký provoz

Westerhoutová se na záběrech kamer často neobjevovala a jejím úkolem bylo zajistit „hladký provoz“ v Bílém domě.

V minulosti byla asistentkou Katie Walshové z výboru Republikánské strany. Podle newyorského deníku v noci po Trumpově volebním vítězství sice plakala, avšak vysoce postavení lidé z Trumpova okolí jako například John Kelly, který byl v minulosti personálním šéfem Bílého domu, považovali Westerhoutovou za tu správnou osobu, která bude schopná zabránit určitým lidem v kontaktu s prezidentem a bude informovat o prezidentových schůzkách a telefonátech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme