Trump předal v Bílém domě medaili služebnímu psovi. Ovčák pomohl armádě dopadnout Bagdádího

Americký prezident Donald Trump v pondělí v Bílém domě přivítal neobvyklého hosta – služebního psa americké armády, který pomohl dopadnout vůdce Islámského státu Abú Bakra Bagdádího. „Tohle je Conan, právě teď nejspíš nejslavnější pes na světě,“ představil novinářům, manželce Melanii a viceprezidentu Mikeu Penceovi belgického ovčáka doprovázeného psovodem.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdádí zemřel minulý měsíc v Sýrii, když na sobě v tunelu odpálil výbušninu a zabil sebe a tři děti. Tunel se při výbuchu zhroutil a vojáci se k tělu museli prokopat. Pes Conan se při operaci zranil.

Dopadli jsme manželku, sestru a švagra Bagdádího, oznámil turecký prezident Erdogan

Číst článek

„Jsme poctěni, že je tu Conan s námi a že mu v Bílém domě můžeme odevzdat medaili,“ řekl prezident novinářům v zahradě prezidentské rezidence. „Conan je skutečný hrdina,“ dodal Pence.

Trump koncem října oznámil smrt Bagdádího na tiskové konferenci ve Washingtonu. „Zločinec, který se ze všech sil snažil zastrašovat ostatní, strávil své poslední chvíle v naprostém strachu, panice a hrůze, vyděšený z toho, že po něm jdou americké síly,“ prohlásil tehdy. „Dostal se až na konec tunelu, zatímco ho naši psi pronásledovali. Odpálil vestu a zabil sebe a své tři děti. Jeho tělo bylo znetvořené výbuchy,“ popsal operaci prezident.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme