Trump: Jakákoli smrt na hranici je výhradně chybou demokratů a jejich mizerné imigrační politiky

Za smrt dětí či jakéhokoli jiného migranta na hranici Spojených států jsou zodpovědní výhradně demokraté a jejich imigrační politika. Na twitteru to v sobotu napsal americký prezident Donald Trump. Svým příspěvkem zjevně reagoval na nedávnou smrt dvou dětí z Guatemaly, které před tím zadržely americké migrační úřady. Podle Trumpa by vše vyřešila výstavba zdi, o jejíž financování se s demokraty pře.

Washington (Aktualizováno: 22:12 29. 12. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

„Jakákoli smrt dětí nebo jiných (lidí) na hranici je výhradně chybou demokratů a jejich mizerné imigrační politiky, která dovoluje lidem vydávat se na dlouhé pochody v domnění, že mohou nelegálně vstoupit do naší země. Nemohou,“ uvedl prezident Trump na twitteru.

Any deaths of children or others at the Border are strictly the fault of the Democrats and their pathetic immigration policies that allow people to make the long trek thinking they can enter our country illegally. They can’t. If we had a Wall, they wouldn’t even try! The two.....

19:30 – 29. 12. 2018

14961 76083

Pokud by na hranici Mexika a Spojených států byla zeď, o jejíž stavbu šéf Bílého domu dlouhodobě usiluje, migranti by se podle něj o vstup do USA „ani nepokusili“.

Svým příspěvkem na sociální síti Trump zjevně reagoval na smrt dvou dětí z Guatemaly, které tento měsíc zemřely na jihu Spojených států poté, co je spolu s jejich rodiči zadržely imigrační úřady.

...children in question were very sick before they were given over to Border Patrol. The father of the young girl said it was not their fault, he hadn’t given her water in days. Border Patrol needs the Wall and it will all end. They are working so hard & getting so little credit!

19:36 – 29. 12. 2018

15398 82449

Osmého prosince zemřela v nemocnici v El Pasu ve státě Texas sedmiletá holčička. V noci na úterý tento týden zemřel v nemocnici ve městě Alamogordo ve státě Nové Mexiko osmiletý chlapec.

Právě z Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru pocházelo nejvíc lidí, kteří se přidali na podzim k takzvaným karavanám putujícím Střední Amerikou a Mexikem k jižní hranici USA. Nyní tisíce lidí čekají v mexických pohraničních městech Tijuana a Ciudad Juárez na vyřízení svých žádostí o azyl. Řada z nich se pokouší překročit mexicko-americkou hranici nelegálně.

Trump: Federální úřady nedostanou peníze, dokud nebudeme mít zeď na hranici s Mexikem

Číst článek

„Ty dvě dotyčné děti byly nemocné ještě před tím, než byly předány pohraniční stráži. Otec té mladé dívky řekl, že to nebyla jejich chyba a že jí nedal vodu několik dní,“ uvedl na twitteru Trump.

„Pohraniční stráž potřebuje zeď a všechno to skončí. Pracují tak tvrdě a dostává se jim tak málo uznání,“ dodal.

Právní zástupci otce zemřelé dívky nicméně tvrdí pravý opak toho, co v sobotu napsal Trump. Podle nich dívka měla dostatek jídla i vody. Její otec, který mluví domorodým jazykem a španělštinu se naučil jako druhý jazyk, musel podle svých právníků podepsat po smrti dcery prohlášení v angličtině, které nerozumí. Úřady zatím nezveřejnily příčinu smrti malé dívky.

Spor prezidenta Trumpa s demokraty už od 22. prosince částečně ochromil federální úřady. Krizi vyvolal jeho požadavek zahrnout do rozpočtu vysokou částku na výstavbu zdi na mexické hranici. To demokraté odmítají.

Řešení americká média očekávají až v lednu. V pátek prezident pohrozil, že nechá hranici mezi USA a Mexikem uzavřít, pokud demokraté v Kongresu na financování hraniční zdi nepřistoupí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme