‚Příležitostně ne tak dobré vztahy.‘ Trump jednal v New Yorku s Macronem, řešili obchod

Americký prezident Donald Trump se v pondělí na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku sešel se svým francouzským kolegou Emmanuelem Macronem. Tématy rozhovoru byly mimo jiné obchodování, bezpečnost a terorismus.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Emmanuel Macron a americký prezident Donald Trump na schůzce v New Yorku. | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

„Bylo pro mě velkou ctí přivítat zde v New Yorku tento večer prezidenta Francie Emmanuela Macrona,“ napsal Trump na twitteru v pondělí pozdě večer místního času (nad ránem SELČ).

Trump podcenil ekonomickou sílu Číny. Na obchodní válku doplatí hlavně americké firmy

Číst článek

Trump ještě před začátkem jednání řekl, že s Macronem ho pojí velmi dobré zkušenosti, i když připustil výjimečný nesoulad. „Příležitostně ne tak dobré, ale v 99 procentech velmi dobré,“ řekl šéf Bílého domu o vztazích s francouzským prezidentem.

V této souvislosti připomněl státní večeři, kterou letos pro Macrona uspořádal, a večeři na Eiffelově věži, kterou naopak pro něj loni přichystal francouzský prezident.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo na twitteru napsal, že schůzka Trumpa s Macronem byla příležitostí prohloubit historický vztah mezi USA a Francií.

„Nadále společně pracujeme na zvládání celosvětových strategických výzev,“ uvedl Pompeo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme