Vyšetřovateli FBI Muellerovi by pro začátek stačily písemné odpovědi Donalda Trumpa

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller je ochoten přijmout jako první krok i písemné odpovědi prezidenta Donalda Trumpa na otázky týkající se tajné spolupráce jeho kampaně s Ruskem na ovlivňování americké prezidentské kampaně z roku 2016. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura Reuters. Mueller však nevyloučil, že s prezidentem bude o tématu hovořit později.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Mueller | Foto: Larry Downing | Zdroj: Reuters

Muellerova nabídka přijmout od Trumpa písemné odpovědi je obsažena v dopise, který prezidentovi právníci obdrželi v pátek, uvedl zdroj obeznámený se záležitostí.

Trump naznačil, že by mohl vyšetřovatele FBI Muellera zbavit bezpečnostní prověrky

Číst článek

Trumpův právnický tým a Muellerovi vyšetřovatelé přitom už několik měsíců jednají o tom, zda bude v rámci vyšetřování ruského vměšování vyslechnut i šéf Bílého domu.

Muellerův tým by po obdržení písemných odpovědí rozhodl o dalším kroku, jímž by mohl být rozhovor s Trumpem.

Americké tajné služby jsou přesvědčeny, že Rusko ovlivňovalo kampaň před prezidentskými volbami v roce 2016, a to v Trumpův prospěch. Moskva to popírá. Stejně tak i samotný Trump, který Muellerovo vyšetřování označuje za hon na čarodějnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme